Haberler

Anasayfa / Haberler
Sebil Temizliği Kaç Günde Yapılmalı

Sebil Temizliği Kaç Günde Yapılmalı

Su tüketimini kolaylaştıran cihazlardan biri olan su sebili, günümüzde her evde bulunmaktadır. Evlerin yanı sıra okullar, ofisler, birçok iş yerleri de pratik kullanımından dolayı su sebillerini tercih etmektedir. Su sebilleri günlük hayatı kolaylaştıran en pratik elektronik alettir. Sıcak ve soğuk olmak üzere iki şekilde su depolama kazanı bulunmaktadır.
 
Kullanan kişinin isteğine göre bu iki kazan çalıştırılır. Sadece sıcak su ihtiyacı olan kişiler, sebilde bulunan sıcak ve soğuk düğmelerinden, sıcak düğmesini açarak diğer soğuk kazanın düğmesini kapatabilmektedir. Su kullanımını kolaylaştıran bu pratik teknoloji günden güne önemini arttırmaktadır. Su sebilinin, günlük yaşamı kolaylaştırmasının yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir nokta daha vardır. Su sebillerinde oluşan kir, pas, toz, kokuya karşı temizleme işlemi aksatılmadan yapılmalıdır.  Su tüketimini sağlıklı ve yararlı olarak sağlamak  için sebillerin temizlenmesi gerekmektedir. 
 
Kalabalık mekanlarda kullanılan sebillerin temizliği en az iki günde bir yapılmalıdır, ev tipi su sebillerin temizliği ise kullanan kişi sayısına göre, haftada bir veya on beş  günde bir yapılmalıdır. Uzmanların açıklamasına göre  ise  her damacana değişiminde, sebilin temizlenmesi gerekmektedir.
 

13.12.2020

Sizi Aramamızı İstermisiniz?

Daha detaylı bilgi için biz sizi arayalım...